Product Details:
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size (Hole to Hole) | 128 mm (5 in) |
| Ideal For | Exterior Door, Interior Door |
| Packaging Size | 20 - 30 Pieces |
| Item Weight (in grams) | 160 gm |
| Steel Grade | 202 |
| Handle Type | Pull Handle |
| Usage | Door Fitting |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Size (Hole to Hole) | 160 mm (6 in) |
| Material | Stainless Steel |
| Size (CTC) | 96 mm |
| Finish | Chrome Plated (CP) |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Application | Cabinet Door |
| Shape | Oval D |
| Type | Handle |
| Color | Silver |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Additional Information: