Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Size (Center to Center) | 224 mm (8.8") |
| Size (Center-to-Center) | 224mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Brand | Shree Enterprise |
| Size | 10mm |
| Material | Stainless steel |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Product Details:
| Size (Center to Center) | 160 mm (6") |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Brand | Shree Enterprise |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | H Shape |
| Packaging Type | Box |
| Design | Oval Cross |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Product Details:
| Size (Center to Center) | 128 mm (5") |
| Size (Center-to-Center) | 256mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Ideal For | Exterior Door |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 10 mm |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable