Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Size (Hole to Hole) | 96 mm (4 in) |
| Finish Type | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Suitable For | Kitchen |
| Size | 4,6,8,10,12 |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Additional Information:
Product Details:
| Size (Center to Center) | 128 mm (5") |
| Size (Center-to-Center) | 224mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Handle Type | Pull Handle |
| Packaging Size | <10 Piece |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Application | Cabinet Door |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Size | 4,6,8,10,12 |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Size (Hole to Hole) | 96 mm (4 in) |
| Handle Type | Pull Handle |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Box |
| Color | Yellow, White & Brown |
| Usage | Cabinet |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Additional Information:
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Size (Hole to Hole) | 160 mm (6 in) |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Finish Type | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Country of Origin | Made in India |
Our SS Fancy Cabinet Handle is highly appreciated by the clients for its robust construction, dimensional accuracy and corrosion resistance. We offer our clients an optimum quality range of SS Fancy Cabinet Handled, which is manufactured using the best quality of raw material and modern techniques in accordance with the set industry norms.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Size (Center to Center) | 160 mm (6") |
| Length | 6 inch |
| Size (Center-to-Center) | 128mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Brand | Shree Enterprise |
| Packaging Type | Box |
| Material | Stainless steel |
| Usage | Home |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Pull Handle |
| Size (C/C Distance) | 256 mm (10 inch) |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Brand | Shree Enterprise |
| Shape | H Shape |
| Packaging Type | Box |
| Length | 12 inch |
Fancy Cabinet Handle is widely used various applications and is available in different shapes, sizes and can be customized as per the client’s requirements. Our Fancy Cabinet Handle is quality tested. Fancy Cabinet Handles are broadly used and appreciated for their hassle free performance.
Features:
Accuracy
Superior performance
Longer service life
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Size (Center to Center) | 96 mm (3.75") |
| Size (Center-to-Center) | 96mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Handle Type | Pull Handle |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Shape | H Shape |
| Application | Cabinet Door |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel |
A huge range of Fancy Designer Cabinet Handle is offered by us to customers. The offered Fancy Designer Cabinet Handle is known for its quality. The offered Fancy Designer Cabinet Handle is available in the market in huge range. One can avail these Fancy Designer Cabinet Handles at reasonable rates.
Features:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Size (Center to Center) | 96 mm (3.75") |
| Length | 4 inch |
| Size (Center-to-Center) | 96mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Brand | Shree Enterprise |
| SS Grade | 202 |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Size (Center to Center) | 192 mm (7.5") |
| Length | 8 Inch |
| Size (Center-to-Center) | 128mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Usage/Application | Cabinet Fitting |
| Color | Silver |
| Handle Type | Pull Handle |
| Packaging Size | 30 - 50 Pieces |
| Application | Cabinet Door |
Additional Information:
Product Details:
| Size (Center to Center) | 128 mm (5 in) |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Nickel Finish |
| Ideal For | Exterior Door |
| Usage/Application | Home |
| Maximum Size | 265.5 mm |
| Minimum Size | 32 mm |
As per the requirements of the customers, we are involved in offering best quality of Modern Door Handle. This Modern Door Handle is available in the market in wide range at most reasonable rates. This Modern Door Handle is appreciating among the customers due to their supreme quality and durability. Our products are of supreme equality. Our product is available at industrial leading prices.
Features:
Good quality
Easy to use
Durable